Bugenvilija šarenolisna crvena

1,500.00 RSD

Bugenvilija šarenolisna crvena (tamno roze) je puzavica koja cveta od maja do prvih mrazeva. Može dostići visinu do 5m i širinu do 1,5 m. Odgovara joj mesto sa dosta sunca. U uslovima kontinentalne klime  bugenvilija se gaji u saksijama ili žardinjerama, pa se tokom zime unosi u prostoriju gde temperatura ne ide ispod 10 stepeni. Bugenvilija veoma često ukrašava balkone i terase. Zemlja u koju sadite biljku bi trebalo da bude mešavina treseta i peska (odnos 3:2) i bogata humusom. Nemojte preterivati sa zalivanjem, jer ćete u tom slučaju podstaći rast novih listova i smanjiće se cvetanje. Cvetovi su sitni i neugledni, ali pricvetni listovi su ono što mi zovemo cvetovima bugenvilije. List ne gubi boju čak ni na nižim temperaturama, pa se efekat punog cvetanja zadržava veoma dugo. U vreme vegetacije prihranjujte  biljku jednom u dve nedelje, a povremeno dodajte i gvožđe (Fe). Boja ove vrste je crvena. Dodatni ukras je i šareni list. U ponudi su mlade sadnice visine 20-25 cm.

Orezivanje bugenvilije

U jesen, nakon cvetanja, orežite sve izdanke na pola. Da bi se podstakao žbunasti rast i da se ograniči veličina, u februaru orežite glavne grane. Biljka cveta na prošlogodišnjim izdancima, pa vodite računa da je ne orežete previše. Grane usmerite povezivanjem. Bugenvilija nema jak korenov sistem, pa je potrebno da je zaštitite od vetra (oslonite biljku na neki stub, mrežu, lestvice ili neki drugi čvrst oslonac).

U ponudi je samo jedna sadnica koju možete videti na fotografiji.

4-5m sunce polusenka listopadno

 

Nema na zalihama

Opis

Bugenvilija šarenolisna crvena (tamno roze) je puzavica koja cveta od maja do prvih mrazeva. Može dostići visinu do 5m i širinu do 1,5 m. Odgovara joj mesto sa dosta sunca. U uslovima kontinentalne klime  bugenvilija se gaji u saksijama ili žardinjerama, pa se tokom zime unosi u prostoriju gde temperatura ne ide ispod 10 stepeni. Bugenvilija veoma često ukrašava balkone i terase. Zemlja u koju sadite biljku bi trebalo da bude mešavina treseta i peska (odnos 3:2) i bogata humusom. Nemojte preterivati sa zalivanjem, jer ćete u tom slučaju podstaći rast novih listova i smanjiće se cvetanje. Cvetovi su sitni i neugledni, ali pricvetni listovi su ono što mi zovemo cvetovima bugenvilije. List ne gubi boju čak ni na nižim temperaturama, pa se efekat punog cvetanja zadržava veoma dugo. U vreme vegetacije prihranjujte  biljku jednom u dve nedelje, a povremeno dodajte i gvožđe (Fe). Boja ove vrste je crvena. Dodatni ukras je i šareni list.

Orezivanje bugenvilije

U jesen, nakon cvetanja, orežite sve izdanke na pola. Da bi se podstakao žbunasti rast i da se ograniči veličina, u februaru orežite glavne grane. Biljka cveta na prošlogodišnjim izdancima, pa vodite računa da je ne orežete previše. Grane usmerite povezivanjem. Bugenvilija nema jak korenov sistem, pa je potrebno da je zaštitite od vetra (oslonite biljku na neki stub, mrežu, lestvice ili neki drugi čvrst oslonac). bugenvilija, bogumila šarenolisna crvena Bungevilija

Dodatne informacije
Boja cveta

Crvena

Pozicija za sadnju

Polusenka

,

Sunce

Tip biljke

Listopadna

Visina biljke

100cm i više